K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Analýza obrazu a dekonvoluce

Analýza obrazu a dekonvoluce

Moderní mikroskopy produkují extrémně velké množství informací, které je nutné analyzovat. Teprve vhodně zvolenou analýzou lze získat užitečná kvantitativní data, která mohou poukázat na určité vlastnosti zkoumaného objektu. Před samotnou analýzou je vhodné použít dekonvoluční algoritmy, které zaručí větší správnost získaných informací tím, že částečně odstraní chybu optické soustavy promítnutou na zobrazený objekt.

Kolokalizační studie – virové receptory

Kolokalizační studie – virové receptory

Konfokální mikroskopie umožňuje rychlé a velice kvalitní snímání ve vysokém rozlišení. Získaná data ve formě optických řezů je nutné rekonstruovat a následně analyzovat. Kolokalizační studie (3D colocalization) je spolehlivá metoda, která odhalí strukturní vztahy mezi zobrazovanými objekty.

Dekonvoluce – PSF a algoritmy

Dekonvoluce – PSF a algoritmy

Dekonvoluce (deconvolution) v mikroskopii je rozšířená metoda pro zpracování obrazových dat. Mikroskop vnáší při zobrazování do získaných dat určitou vadu (PSF – konvoluce). Dekonvoluční algoritmy pracují s jejími parametry a korigují data pro zisk obrazu s vyšším rozlišením, který lépe reprezentuje zkoumaný objekt.