K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Mikrokanálkové destičky

VÝROBCE: KATEGORIE:

Mikrokanálové destičky (MCP – MicroChannel Plates) se skládají z mnoha kanálů o velikosti několika mikrometrů. Pomocí vysokého napětí jsou v jednotlivých kanálech urychlovány elektrony, které se dostanou na přední stěnu destičky. Při nárazu elektronu na stěnu kanálu dochází vlivem vnějšího gradientu napětí k sekundárním emisím elektronů. Postupně se tak v destičce uvolní mnoho tisíc až milionů sekundárních elektronů, které dopadají na zadní stěnu destičky. MCP tak představují dvoudimenzionální senzor, který detekuje nejen elektrony, ale je také citlivý na ionty, VUV paprsky, rentgenové a gama záření.

MCP se hojně využívají ve hmotnostní spektroskopii, povrchové analýze a elektronové mikroskopii.

Kromě samotných MCP zesilovačů firma Hamamatsu nabízí také MPC sestavy s třemi různými typy vyčítacího zařízení – samostatnou anodou, anodovou mřížkou a fosforescenčním stínítkem. V případě mřížky a stínítka jde dosáhnout i prostorového rozlišení (2D zobrazení).

Přehled dostupných MCP zesilovačů a MCP sestav firmy Hamamatsu.

Máte zájem o Mikrokanálkové destičky
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Máte zájem o Mikrokanálkové destičky? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Miroslav Kořínek , případně využijte naše další kontakty.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ