K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

PIV

VÝROBCE: KATEGORIE:

Laserová aneometrie, anglicky PIV (Particle Image Velocimetry) je metoda měření rychlostního pole a jeho parametrů v proudící kapalině nebo plynu. Princip měření spočívá ve vzdálenosti, kterou urazí testovací částice přimíchané do proudu tekutiny za přesně definovaný časový úsek.

Typická PIV sestava obsahuje laserový zdroj (nejčastěji pulsní Nd:YAG laser na 532 nm), optiku pro vytvoření laserové roviny a dále pak citlivou kameru (CCD nebo CMOS kameru), která po laserovém záblesku a nasvícení zkoumané roviny nebo objemu zadetekuje rozmístění částic ve dvou po sobě jdoucích okamžicích a samozřejmě řídicí elektroniku a vyhodnocovací software. Z rozdílu polohy částic na prvním a druhém snímku je pak vypočtena rychlost proudění a další parametry zkoumaného vzorku.

Mezi nejčastější aplikace patří: Analýza proudění kapalin a plynů, hydrodynamika, aerodynamika, sprejové aplikace, vstřikovací systémy, proudění mikročástic a další.

Máte zájem o PIV
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Máte zájem o PIV? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Martin Klečka , případně využijte naše další kontakty.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ