K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

iXon Ultra 888

Novinka mezi EM CCD kamerami od Andor s vysokým rozlišením (1 Mpx) a zvětšeným zorným polem. Snímání probíhá až 3× rychleji než u předchozích modelů (26 FPS při plném rozlišení). Díky velmi vysoké kvantové účinnosti (quantum efficiency), přesahující 90 % v oblasti maximální citlivosti, dokáže tato kamera zachytit signály na úrovni jednotlivých fotonů. Tyto vlastnosti jsou žádoucí při snímání signálů o velice nízké intenzitě, kdy ostatní technologie (CCD, sCMOS) nejsou schopny signál vůbec detekovat.

Klíčové vlastnosti

  • Kvantová účinnost více než 90 %
  • Rozlišení 1024 × 1024 pixelů
  • 26 snímků za sekundu (1 Mpx)
  • Ořezový režim pro max. snímkovací frekvenci až 697 fps
  • Velice nízké hodnoty čtecího šumu (readout noise) při použití EM
  • Použitelná pro většinu mikroskopů

Senzor nových EM CCD kamer umožňuje výběr různých povrchových úprav pro dosažení maximální výkonnosti v rámci Vaší konkrétní aplikace:

  • Dvojitá antireflexní vrstva zvyšující kvantovou účinnost při vlnových délkách v „modrých“ a „červených“ oblastí spektra (EX).
  • Úprava „Fringe supression“, sloužící pro redukci etaloningu, při které se zdrsní povrch senzoru, kterým prochází signál (EXF, BVF).
  • Lumogen coating“ umožňuje snímání signálu v UV části spektra (Lumogen coating – UVB).

Kamery iXon Ultra posouvají aplikace s nízkou intenzitou signálu a požadavkem na rychlé snímání daleko za možnosti klasických CCD (charge-coupled device) kamer. Navíc jsou díky své rychlosti ideální pro snímání živých buněk (live cell imaging).

Máte zájem o iXon Ultra 888
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Electron Multiplying Charge-Coupled Device

Vliv nastavení zesílení signálu  u EMCCD kamery

EM CCD (Electron Multiplying Charge-Coupled Device) technologie umožňuje pomocí nastavení parametru EM Gain posunout práh citlivosti a znásobit nepatrné signály v řádu jednotlivých fotonů, tak aby byl výsledný signál vyšší než čtecí šum. Senzor EM CCD vychází z klasických „Frame Transfer“ CCD (charge-coupled device) senzorů, navíc ale obsahuje tzv. Multiplication register, na kterém dochází k násobení signálu ještě před samotnou digitalizací.

iXon LIFE

iXon LIFEiXon LIFE je nová série EM CCD kamer pro fluorescenční mikroskopii (vycházející z iXon Ultra), produkovaná s důrazem na cenovou dostupnost a zachování špičkových parametrů. Vysoká rychlost snímání, velké zorné pole a extrémní citlivost zaručuje maximální zisk signálu při super-rezoluční mikroskopii anebo během snímání biologických procesů v živých buňkách (live cell imaging).

Software Solis

Software Andor SolisPro ovládání kamer Andor dodáváme specializovaný software Andor Solis, který umožňuje přizpůsobit konfiguraci pro konkrétní aplikaci s využitím všech nastavitelných parametrů. Kromě standardních parametrů lze nastavit například „Binning“ a „Crop mode“, dále „EM Gain“ a navíc jsou dostupná přednastavená schémata v rámci funkce OptAcquire pro konkrétní aplikace (Time Lapse, Photon Counting, Sensitivity and Speed,...) v různých kombinacích.

Pro kamery Andor jsou dostupné rovněž knihovny SDK (Micro-manager, Labview, Metamorph) - kompletní seznam kompatibility naleznete zde. Software neovládá mikroskop.

Aplikace spojené s produktem:

Máte zájem o iXon Ultra 888? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Petr Kolář , případně využijte naše další kontakty.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ