K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Volumetric systems

Subcategories and products for this section can be found below in Czech. If you need further information in English, don't hesitate to contact our product specialists.

Volumetric systems

Planar laser-induced fluorescence (PLIF) je optická diagnostická metoda, která umožňuje kromě měření rychlosti proudění určit i skalární veličiny měřeného pole jako je teplota, koncentrace a jejich rozložení ve zkoumané rovině či objemu.

PLIF

 

Typická PLIF měřící sestava obsahuje stejné prvky jako PIV sestava (laser, optika, kamery, řízení), pro měření skalárních veličin se pak zpravidla používá přídavný laditelný barvičkový laser a speciální vysoce citlivá ICCD kamera, která dokáže detekovat fluorescenci z testovacích částic, která je pak analyzována vyhodnocovacím softwarem.

Z hlediska aplikací je PLIF technika je vhodná k diagnostice spalovacího procesu, studiu distribuce hmoty a tepelného proudění, pro detailní měření mísení látek a další.