K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Podpora

Kompletní řešení

Naše firma zajišťuje komplexní služby související s konfigurací zařízení přesne podle požadavků zákazníka, dodáním, instalací systému včetně zaškolení obsluhy.

Díky zázemí evropských centrál výrobců, jež zastupujeme, jsme schopni poskytnout i pokročilá aplikační školení v anglickém, českém nebo slovenském jazyce.

Záruční servis

Na většinu laserů a přístrojové techniky máme vyškolené servisní techniky, kteří mají plnou autorizaci od výrobce.

Díky tomu jsou schopni rychle reagovat a minimalizovat čas řešení problému. U unikátních systémů naši technici spolupracují se zahraničními kolegy výrobce, díky čemuž se Vám vždy dostane maximální podpory.

U komerčních zákazníků nabízíme možnost uzavření servisní smlouvy a dohodnutí zvláštních servisních podmínek (SLA).

Pozáruční servis

Stejně jako během záruky i po jejím uplynutí poskytujeme dlouhodobou komplexní podporu pro dodaná zařízení. V případě potřeby jsou naši technici schopni řešit závady i na laserech a zařízeních jiných výrobců. Pro hlubší diagnostiku máme plně vybavenou laboratoř a kompletní zázemí.

Služby

Školení laserové bezpečnosti

Provádíme školení obsluhy laserů dle ČSN 60825 a Zákona č.1/208 sb. o ochraně zdraví. Naše školení jsou určená pro jednotlivce i malé skupiny a jsou v rozsahu 3-5 hodin. Školení je zakončeno zkouškou a vydáním certifikátu.

Bezpečnostní audity pracovišť

Pro zákonně správné a především bezpečné provozování laserového pracoviště je audit po školení laserové bezpečnosti další důležitou součástí. Každé pracoviště je nutné pravidelně auditovat, kontrolovat bezpečnostní opatření, potřebné provozní dokumenty, stav zařízení, stav ochranných pomůcek atd.. Audity provádíme v souladu s ČSN EN ISO/IEC 17025.

Kategorizace laserových zařízení

Pro integrátory laserových zařízení provádíme vedle bezpečnostních auditů i kategorizaci laserových zařízení dle ČSN EN 60825-1.

Školení uživatelů

Lasery a přístrojová technika, kterou dodáváme často slouží mnoho let a nezřídka se stává, že se personál okolo zařízení změní, návod k použití ztratí a ve výsledku není zařízení správně nebo plnohodnotně používáno. Z těchto důvodů zajišťujeme v případě potřeby opakované zaškolení obsluhy.

Kalibrace

Měřicí přístroje vyžadují pravidelné kalibrace, aby měl uživatel jistotu v naměřených hodnotách. Doporučená perioda pro kalibraci je 12 měsíců. Pro následující produkty zajišťujeme kalibrace v akreditovaných kalibračních centrech výrobců:

  • Měřicí sestavy Coherent pro přesné měření výkonu či energie v pulsu laserového svazku dle ISO/IEC 17025:2005
  • Vláknové spektrometry Ocean Optics
  • Radiometry a spektroradiometry ILT (International light technologies)

Repasovaní laserů

Jako jediný autorizovaný zástupce firmy Coherent pro Českou a Slovenskou republiku nabízíme originální repasy laserů Coherent přímo u výrobce.

Výhody originální repase
  • plnohodnotná záruka, stejná jako na nový laser
  • výměna všech opotřebených komponent
  • v případě CO2 laserů se trubice neplní, ale kompletně mění
  • příznivější cena než v případě pořízení nového laseru