K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Laserové Interferometry

Laserové Interferometry

Laserový interferometr je přístroj, v němž se snoubí principy vlnové interference elektromagnetického záření s výhodami laserového výkonného monochromatického koherentního záření jako světelného zdroje referenčního a měřícího svazku.

Doplněny o kamerový systém pro snímání interferenčních obrazců a o zpracování a vizualizaci naměřených dat jsou interferometry efektivním nástrojem pro bezkontaktní měření topografických a optických vlastností povrchů a tenkých vrstev, průhledných i neprůhledných, s dostatečnou či nízkou odrazivostí v laboratorních podmínkách i v rámci průmyslové výroby a kontroly kvality.

V naší nabídce máme Zygo Fizeau laserové interferometryZygo je v tomto oboru předním světovým výrobcem a inovátorem s dlouholetou tradicí, kdy první komerční interferometry uvedl na trh před více jak 35 lety.

Výběr optimálního typu laserového interferometru závisí na požadované aplikaci i podmínkách měření. V neposlední řadě hraje roli při výběru přístroje zkušenosti výrobce, dodavatelské a servisní podmínky.

Verifire

Verifire

Laserový Fizeau interferometr pro běžné měření tvaru optických prvků a reflexních povrchů

Dynafiz

Dynafiz

Laserový interferometr pro dynamická měření tvaru optických prvků s extrémní odolností proti vibracím