K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Nová verze softwaru pro analýzu obrazových dat - Imaris 9.3

Blanka Forejtová 06. 06. 2018 Produktové novinky
Nová verze softwaru pro analýzu obrazových dat - Imaris 9.3

Společnost Bitplane začátkem tohoto měsíce spustila novou verzi analytického software Imaris 9.3.0, která sebou přináší hned několik novinek zajišťujících svým uživatelům „hladší pracovní postup“ při vizualizaci mikroskopických dat a jejich pokročilé analýze.

Jednou z novinek je vylepšení strukturované databáze pro organizaci dat (Arena) tak, aby fungovala jako prohlížeč mikroskopických snímků a umožnila:

 • vizualizaci miniatur veškerých dat najednou (one view)
 • jednoduchou konverzi všech typů souborů do Imarisem podporovaného formátu .ims  a jejich organizaci na jednom místě (one place)
 • provedení více kroků zpracování obrazu, dekonvoluci a veškerou analýzu dat najednou (one pipeline).

Nová Arena dokáže zobrazit vlastnosti dat i procesy aplikované na snímek při jeho zpracování, umožňuje odebrání a opětovné vložení vybraných souborů z databáze nebo úplné vymazání z disku.

Další novinkou verze Imaris 9.3.0 je integrace ClearView™ GPU dekonvolučních algoritmů pro spinning disk konfokální mikroskopii, widefield fluorescenci, brightfield mikroskopii, laserovou skenovací konfokální mikroskopii a TIRF. Tyto algoritmy jsou navrženy pro grafické karty NVIDIA a AMD, podporovány jsou jak operačním systémem Windows, tak i MacOS.

Poslední novinkou je funkce „Image Processing“ umožňující náhled na snímek před jeho kompletním zpracováním. Dalšími výhodami této funkce je:

 • možnost upravit velikost náhledu na objekt tak, aby bylo co nejlépe vidět jeho detaily
 • zobrazení snímku ve „Volume“ nebo „Slice View“ módu a rychlé přepínání mezi nimi
 • možnost definovat příkaz zpracování obrazu (např. Gaussův filtr, Gamma korekce, dekonvoluce a další) pro každý kanál zvlášť nebo ho zkopírovat a aplikovat do více kanálů
 • možnost zkombinovat více operací pro zpracování obrazu do jednoho protokolu a vytvořit tzv. „batch processing pipeline“ – ten poté lze aplikovat na vybrané snímky

 

Klíčové vlastnosti nové verze Imaris 9.3.0

 • one view – vizualizace miniatur všech dat najednou
 • one place – konverze souborů a organizace dat na jednom místě
 • one pipeline – více procesů zpracování obrazu v jednom kroku
 • integrace nových ClearView™ GPU dekonvolučních algoritmů

 

Odkaz na stránky dodavatele s interaktivními ukázkami.

 

Dokumenty

Imaris 9 2 Overview A5 Gatefold - WEB

Imaris 9 2 Overview A5 Gatefold - WEB.pdf

(stáhnout/ zobrazit on-line)
Imaris

Imaris

Software pro 3D vizualizaci a intuitivní analýzu objemných obrazových dat