K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Speciální modul MicAO 3DSR s adaptivní optikou

12. 03. 2019
Speciální modul MicAO 3DSR s adaptivní optikou

Jeden z předních světových výrobců vlnových analyzátorů a adaptivní optiky, francouzská firma Imagine Optic, vyvinula speciální modul MicAO 3DSR s adaptivní optikou, konkrétně se Shack-Hartmannovo senzorem HASO4 First a deformovatelným zrcadlem Mirao 52e, za účelem zvýšení kvality single-molecule metod ve všech třech rozměrech až o 40 %. Modul MicAO 3DSR dokáže korigovat astigmatismus a aberace optické soustavy, což umožňuje detekci většího množství fotonů ze vzorku a tím přispívá ke zvýšení přesnosti rozlišení a lokalizace u super rezolučních lokalizačních metod (PALM, STORM, SPT).

Mezi klíčové vlastnosti tohoto modulu patří:

  • nejlepší 3D přesnost lokalizace
  • zvýšení počtu detekovaných fotonů až na dvojnásobek
  • korekce sférických aberací optické soustavy
  • kontrola rozptylové funkce (PSF) optické sestavy a obnova axiální symetrie PSF
  • kompatibilita s 60X, 100X objektivy a FOV většiny sCMOS kamer
  • možnost provádět single-molecule snímání v hlubších vrstvách (až 50 µm) vzorků na vodní bázi
  • vlnový analyzátor stabilní po dobu delší než 12 hodin
  • reprodukovatelnost PSF

Tento modul byl vyvinut ke snadné implementaci k jakémukoliv invertovanému mikroskopu, kdy je zařízení jednoduše vloženo mezi boční port mikroskopu a snímací kameru. MicAO 3DSR je dodáváno společně s uživatelsky přívětivým software MicAO v1.3, který obsahuje všechny nezbytné nástroje pro detekci a korekci aberací v biologických vzorcích.

Vylepšení rozptylové funkce (PSF) pomocí modulu MicAO 3DSR s adaptivní optikou. Na levé straně – PSF bez použití MiCAO 3DSR, na pravé straně – PSF po korekci pomocí MicAO 3DSR. Střední panel – srovnání profilů intenzity fluorescence. Měřítko: 200 nm.

Dokumenty

aplikacni_zprava_MiCAO_3DSR

aplikacni_zprava_MiCAO_3DSR.pdf

(stáhnout/ zobrazit on-line)