K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Rotační osy a goniometry

Rotační osy a goniometry

Rotační osa je takové polohovací zařízení, které nachází uplatnění především tam, kde je vyžadován rotační pohyb. Rotační osy mohou mít různé typy motorizace a vedení - vzduchová ložiska, momentové motory (torque motors), šnekovou převodovku, piezomotory aj.

V portfoliu najdete rotační osy od miniaturních modelů pro natáčení polarizačních filtrů až po rotační osy s nosností několik desítek kilogramů pro obrábění. K dispozici jsou verze jak s rotačními enkodéry, tak s optickým inkrementálním systémem měření úhlu s vysokým rozlišením pro přímé měření polohy.

Goniometry jsou polohovací zařízení se šnekovým převodem a krokovým či DC motorem, která zajišťují mechanismus naklopení (tip/tilt) v daném rozsahu rotace. Goniometry od Physik Instrumente vynikají výbornou úhlovou přesností a umožňují měření až do úhlu 90°.

Rotační osy i goniometry lze namontovat do komplexních víceosých systémů s odpovídajícími lineárními, vertikálními a XY stolky a ve výsledku je lze řídit jediným řídícím softwarem, nehledě na vybraný druh pohonu jednotlivých os.

 

Druhy pohonů:

  • Krokové motory
  • Servo motory
  • Lineární pohony (magnetické přímé pohony)
  • Piezo rotační osy
Přesné rotační osy

Přesné rotační osy

Rotační osy s krokovým nebo servo motorem, nosnost až 2 kg, opakovatelnost až 0,01°

Základní rotační osy

Základní rotační osy

Rotační osy s krokovým nebo servo motorem, nosnost až 2 kg, opakovatelnost až 0,01°

Motorizované goniometry

Motorizované goniometry

Max. náklon 10° nebo 90°, nosnost až 20 kg, varianty s enkodérem