K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Ing. Aleš Jandík

Aleš Jandík má jako jeden z jednatelů Optixs na starosti obchodní a finanční stránku firmy. Působí také jako produktový specialista se specializací na vědecké kamery, systémy pro materiálový výzkum nebo spektroskopii. Studoval Fyzikální elektroniku na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské (ČVUT), a diplomovou práci psal na fraktální difraktivní struktury.

Na práci v Optixs ho baví překonávat nové výzvy, ať už se to týká provozu společnosti nebo dodání produktu pro novou zakázku: „Často se stane, že i když jsem například už stejný typ vědecké kamery pro podobné použití dodával, narazím u nové aplikace na zcela nový problém, který vyžaduje unikátní řešení.“ Aleš Jandík je součástí týmu Optixs od založení firmy a během let se podílel na mnoha významných projektech: dodávkách velkých systémů pro měření materiálového výzkumu pro základní výzkum nebo sestav spektrografů, detektorů a kamer.

Mimo pracovní život věnuje většinu volného času své rodině a třem dětem, baví ho fotografie a rád lyžuje.

Z absolvovaných školení:

  • 2017 – LOT Quantum Design, produktové školení v oblasti materiálového výzkumu
  • 2017 – Andor, technické školení zaměřené na vědecké kamery
  • 2018 – Quantel, školení zaměřené na nanosekundové pulsní lasery
  • 2019 LOT - Quantum Design, produktové školení