K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Ing. Martin Klečka

Martin Klečka má jako ředitel Optixs na starosti celkové vedení firmy, právní záležitosti i personalistiku. Kromě toho jako se jako obchodník specializuje na široké portfolio produktů: ultrafast – pikosekundové a femtosekundové lasery, vědecké kamery a spektrografy Andor, přístroje pro oblast mechaniky tekutin, optické i mechanické profiloměry a mnoho dalšího. Absolvoval obor Přesná mechanika a optika na Fakultě strojní (ČVUT) a už jeho diplomová práce byla orientována prakticky: se soukromou firmou spolupracoval na tvorbě speciálních aplikací pro spektrometr.

Martin Klečka přiznává, že je tak trochu workoholik a dost často se nechá plně pohltit prací. Na práci ho baví hlavně její různorodost, nutnost učit se stále novým věcem a také jednání se zákazníky. Dělá mu radost, když dodané přístroje nebo lasery pomohou dosáhnout lepších výsledků a zákazníka posunou v jeho aplikacích o krok dále. Volný čas věnuje sportu a své rodině, se kterou podnikají cyklovýlety, turistiku, lyžování nebo jen tak společné akce se svými přáteli. A především se věnuje svým třem dětem, se kterými „vymýšlí ptákoviny“.

Z absolvovaných školení:

  • 2017 – Andor, školení se zaměřením na spektroskopii a fyzikální zobrazování
  • 2017 – TMC, školení se zaměřením na aktivní antivibrační systémy
  • 2017 – Coherent, školení na ultrafast laserové aplikace
  • 2017 – LOT QD, školení se zaměřením na měření tenkých vrstev
  • 2017 – TSI, produktové školení na objemové PIV měření
  • 2017 – Zygo, školení se zaměřením na optické profiloměry a interferometry