K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Ing. Blanka Forejtová

Blanka Forejtová má sekci mikroskopie v Optixs na starosti od října 2018. Svou odborností navazuje na absolvované studium VŠCHT, kde se specializovala na biomateriály pro medicínské využití se zaměřením na tkáňové inženýrství a analýzu materiálů. Těší ji, že může působit v odvětví, kde uplatní a prohlubuje znalosti získané během studia. Na práci odborného poradce ji baví zejména možnost pracovat s nejmodernějšími technologiemi z oblasti mikroskopie, i s odborníky, kteří je používají ve výzkumu. Optixs ji zaujalo přátelskou, až rodinnou atmosférou, a pozitivním přístupem všech členů týmu. Mimo naši kancelář ji můžete potkat na prkně surfu nebo v potápěčské výstrojí hluboko pod hladinou moře. Kromě toho také ráda běhá, snowboarduje, chodí na výlety do přírody a tráví čas s přáteli.

Aleš Jandík má jako jeden z jednatelů Optixs na starosti obchodní a finanční stránku firmy. Působí také jako produktový specialista se specializací na vědecké kamery, systémy pro materiálový výzkum nebo spektroskopii. Studoval Fyzikální elektroniku na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské (ČVUT), a diplomovou práci psal na fraktální difraktivní struktury.

Na práci v Optixs ho baví překonávat nové výzvy, ať už se to týká provozu společnosti nebo dodání produktu pro novou zakázku: „Často se stane, že i když jsem například už stejný typ vědecké kamery pro podobné použití dodával, narazím u nové aplikace na zcela nový problém, který vyžaduje unikátní řešení.“ Aleš Jandík je součástí týmu Optixs od založení firmy a během let se podílel na mnoha významných projektech: dodávkách velkých systémů pro měření materiálového výzkumu pro základní výzkum nebo sestav spektrografů, detektorů a kamer.

Mimo pracovní život věnuje většinu volného času své rodině a třem dětem, baví ho fotografie a rád lyžuje.

Z absolvovaných školení:

  • 2019 - TSI, produktové školení na 2D PIV, LDV a PDPA měření