K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Imaris

VÝROBCE: BITPLANE KATEGORIE:

Imaris umožňuje provádět komplexní analýzu a 3D vizualizaci obrazových dat získaných převážně z fluorescenčních mikroskopů. Tento software umožňuje také vkládání a kombinace dvou a více datových sad, což je velmi výhodné pro kombinaci fluorescenční a elektronové mikroskopie. Imaris obsahuje nástroje např. pro tvoření snímků (snapshot), kolokalizaci (colocalization), trasování (3D tracking) a mnoho dalších. Optimální využití výkonnosti pracovní stanice, práce s paralelizací výpočtů na grafické kartě a formát *.ims usnadňují manipulaci s velkými datovými sadami (až 1TB), jak při 3D vizualizaci, tak při analýze. Nově je k dispozici verze IMARIS 9.5.0, která nabízí několik novinek pro pohodlnější manipulaci s tímto analytickým softwarem a hladší pracovní postup při vizualizaci mikroskopických dat. 

Klíčové vlastnosti

  • Uživatelsky přívětivé rozhraní a intuitivní analýza
  • Moduly přizpůsobené konkrétním aplikacím
  • Rychlé zobrazování povrchu/objemu (3D vizualizace)
  • Manipulace s datovými sadami o velikosti Terabajtů
  • Kompatibilní s Matlab, Python, ImageJ/FIJI
  • Online podpora, tutoriály a webináře, návody na konkrétní aplikace

 

Software Imaris, demoverze ke stažení zdarma

Imaris umožňuje organizaci dat ve strukturované databázi (Arena) s jedinečnou funkcí modulu "Batch" – aplikace konkrétního analytického protokolu na různé skupiny dat zároveň. Samozřejmostí je rychlé zobrazování dat ve 2D/3D/4D o velikosti stovek GB (3D vizualizace – Surpass). Získané statistické údaje lze mezi sebou porovnávat, jejich rozdíly vynést do grafů a současně testovat konkrétní hypotézy (Vantage).

Máte zájem o Imaris
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Doporučená konfigurace pracovní stanice pro Imaris

Operační systém Windows OS 64 bit (10) MAC OS X (10.9 – 10.13)
Operační paměť 8 – 256 GB RAM * 8 – 256 GB RAM *
Procesor 3 GHz – 3,7 GHz 2/4/8 Core CPU (Intel) 2,2 – 3,2 GHz 6/10 Core CPU (Intel)
Grafická karta GPU 2 – 8 GB (AMD/NVIDIA Quadro) ** GPU 2 – 16 GB (AMD/NVIDIA) **

OS Windows 7 a 8 nejsou u nové verze Imaris 9.5.0 doporučovány z důvodu problémů s drivery grafických karet. V případě starších verzí OS se doporučuje využívat pouze grafické karty a drivery od roku 2015 a výše.

MAC OS neobsahuje ovladače OpenGL 4.0+, z toho důvodu nemusí být některé režimy vykreslování v Imarisu povoleny.

* Minimální RAM 8 GB slouží pouze pro jednoduché vyhodnocení malých souborů, doporučená velikost RAM je 16 – 32 GB a pro plynulou práci s objemnými datovými sadami je vhodné vybavit pracovní stanici např. 64 – 256 GB RAM.

** Seznam testovaných GPU a podrobnější informace o doporučených konfigurací pracovních stanic pro práci se softwarem Imaris naleznete zde.

aplikace spojené s produktem

Máte zájem o Imaris? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Blanka Forejtová , případně využijte naše další kontakty.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ