K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

PPMS Dynacool

Nejnovější generace systému PPMS vytvořená čistě jako ‘Cryogen free’ systém, tj. systém, který nepotřebuje doplňování kapalného helia. Systém využívá dvoustupňový pulsní cryo-chladič, jak pro supravodivý magnet, tak i pro řízení teploty vzorku. Jedná se o efektivní nízko vibrační systém pro měření vzorků s nižšími provozními náklady oproti jiným systémům. Výrobcem je společnost Quantum Design, která patří ke světové špičce v oblasti kryogenních a supravodivých měřicích systémů.

Díky inovativní designu regulace průtoku plynu došlo ke zlepšení chladícího výkonu a teplotní stability. PPPMS Dynacool je schopen ochladit standardní držák vzorku z teploty 300 K na stabilní teplotu 1,9 K v čase pod 40 minut. PPMS je automatizovaný systém pro měření magnetických, elektrických a teplotních vlastností materiálů jako je specifické teplo, magnetická AC a DC susceptibilita a elektrické a termální transportní vlastnosti (jako je Hallův a Seebeckův jev atd.).

Základní jednotka PPMS je složena z kryostatu se supravodivou magnetickou cívkou. Široké možnosti měření jsou dány použitím různých měřících vložek nebo držáků vzorků či softwarových modulů.

Klíčové vlastnosti

  • Plně automatizovaná měření
  • Rozsah teplot 1,9 až 400 K
  • Magnet 9 nebo 14 T
  • Cryogen free” systém, bez potřeby doplňování cryo kapalin
  • Spojité řízení teploty, držení teploty pod 4,2 K ne neomezenou dobu, hladký přechod přes teplotu 4,2 K

Máte zájem o PPMS Dynacool
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

Máte zájem o PPMS Dynacool? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialita sekce Aleš Jandík , případně využijte naše další kontakty.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ