K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Cena Bernarda J. Couillauda pro začínající vědce

15. 02. 2019
Cena Bernarda J. Couillauda pro začínající vědce

Společnost Coherent, Inc., kterou v České republice zastupujeme, a OSAF (Optical Society Foundation) se rozhodly v letošním roce poprvé vypsat cenu Bernarda J. Couillauda. Cena je určena pro začínající vědce, kteří se věnují výzkumu nebo vývoji aplikací v oblasti ultrarychlé fotoniky. Každý z výherců bude oceněn celkem 20,500 USD (cca 467 000 CZK), navíc mu bude poskytnut příspěvek na cestovní výlohy ve výši 5000 USD (cca 114 000 CZK) pro vědeckou konferenci pořádanou OSA.

Výherci mají v rámci výzkumu ponechané zcela volné pole působnosti. Porota zváží zejména projekty, které významným způsobem rozvíjejí základní výzkum, nebo snahy o převedení technologií do oblasti komerčního využití.

Cena je vypsána na počest významného vědce a inovátora v oblasti fotoniky: Bernarda J. Couillauda (+ 2017), který byl prezidentem společnosti Coherent. Mezi jeho významné přínosy patří zejména spolupráce na vývoji Hänsch-Couillaud techniky pro stabilizaci laserové frekvence a kontinuálních a pulsních laserů.

Důležité informace o ceně:

  • Cena je určena pouze pro začínající vědce.

  • Cena bude udílena každý rok.

  • Přihlášky pro první ročník lze podávat do 8. března, 2019.

  • Vítěz bude oznámen 5-10. května v rámci Cleo: Laser Science to Photonic Applications, San Jose, CA, USA.

Další informace jsou k dohledání na osa.org/couillaud.