K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Ohlédnutí za workshopem Imagine Optic - BIOCEV

Blanka Forejtová 30. 09. 2019 Workshopy
Ohlédnutí za workshopem Imagine Optic - BIOCEV

Minulý týden ve dnech 25. – 26.9.2019 proběhl na půdě centra BIOCEV první workshop v ČR, na kterém byl představen modul s adaptivní optikou MicAO 3DSR od francouzské firmy Imagine Optic. Tohoto workshopu se účastnili nejen členové laboratoře Zobrazovacích metod (IMCF, Biocev), ale dorazili také ostatní zájemci z pražských, brněnských a olomouckých výzkumných ústavů. Tento workshop byl organizován pod záštitou Národní infrastruktury pro biologické a medicínské zobrazování Czech-Bioimaging.
 
MicAO 3DSR byl vytvořen za účelem zvýšení přesnosti lokalizace u super rezolučních lokalizačních metod mikroskopie a v rámci praktických hands-on seminářů měli účastníci workshopu možnost otestovat si své vlastní vzorky pomocí tohoto speciálního modulu.


Z naší strany bych ráda poděkovala všem členům laboratoře Zobrazovacích metod centra BIOCEV, v čele s Dr. Alešem Bendou, za možnost využití jejich super rezolučního mikroskopu pro účely demonstrace a za výbornou spolupráci při organizaci a samotném průběhu praktické části.


Děkujeme všem účastníkům.


Za OptiXs
Blanka Forejtová

 

Fotografie:

Dokumenty

aplikační zpráva - MiCAO 3DSR

aplikační zpráva - MiCAO 3DSR.pdf

(stáhnout/ zobrazit on-line)
MicAO 3DSR

MicAO 3DSR

Modul s adaptivní optikou pro zpřesnění lokalizace u superrozlišovací mikroskopie.