K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Ultrarychlé laserové mikroobrábění - Pozvánka na webinář

04. 08. 2020 Webináře
Ultrarychlé laserové mikroobrábění - Pozvánka na webinář

Ultrarychlé laserové mikroobrábění – Základy a optimalizace procesů

O webináři: 15. 9. 2020, 19.00–20.30

Zpracování materiálu s využitím ultrarychlých laserových pulsů s dobou trvání pulsu v rozsahu od 300 fs do cca 15 ps si v posledním desetiletí získává značnou popularitu, a to hlavně díky nízkému přenosu tepla do okolního materiálu a relativně vysoké energetické hustotě při pronikání pulsu. Převážná většina (více než 85 %) ultrarychlých průmyslových aplikací pro laserové zpracování je v současné době založena na laserové ablaci, např. řezání zobrazovacích fólií a displejů, stentů ve zdravotnictví, vrtání trysek vstřikovačů paliva a tvorba povrchové mikrostruktury. Zbylé ultrarychlé aplikace využívají neablativní procesy, mezi které patří řezání pomocí výplně, resp. pomocného materiálu, svařování skla nebo polymerizace.

Tato prezentace představuje interakce ultrarychlých pulsů s materiály v infračerveném, zeleném a ultrafialovém pásmu vlnových délek v závislosti na fluktuaci pulsu a době trvání pulsu. Rovněž obsahuje instrukce pro optimalizaci procesů pro 25 různých materiálů běžně používaných v průmyslové výrobě. Tyto pokyny zahrnují optimální volbu pulzní fluence, trvání pulsu, laserové vlnové délky a časové sekvence pulsů, aby se maximalizovala rychlost procesů a minimalizovala tepelně ovlivněná ZÓNA (TOZ). Prezentace bude zakončena přehledem průmyslových ultrarychlých laserových aplikací.

REGISTRACE na webinář ZDE.

Originální článek na webu Photonics zde.

Monaco

Monaco

Kompaktní laser s délkou pulsu <350 fs až >10 ps, výkonem až 40 W