K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Raman-Bundle Ramanův spektrometr

VÝROBCE: OCEAN INSIGHT KATEGORIE:

Modulární systém pro Ramanovu spektroskopii od firmy Ocean Optics nabízí vysokou flexibilitu nejen ve výběru optimálního uspořádání, ale také při případné rekonfiguraci sestavy. Jednotlivé komponenty (laserový zdroj, Ramanova sonda, spektrometr, držák vzorku) si každý může navolit tak, aby co nejlépe vyhovovaly konkrétní aplikaci.

Klíčové vlastnosti:

Máte zájem o Raman-Bundle Ramanův spektrometr
Potřebujete radu?

KONTAKTUJTE NÁS

PRVKY SESTAVY

1: Vláknový spektrometr

Modulární Ramanův spektrometr nejčastěji používá některý z vysoce citlivých vláknových spektrometrů (QE ProOcean HDX nebo Maya). Oblíbenou volbou pro blízkou infračervenou oblast bývá NIRQuest.

2: Laser

Ramanova spektroskopie vyžaduje laserové zdroje se spektrální čistotou výstupu a vysokou stabilitou. Správná volba vlnové délky laserového záření se odvíjí od studovaného materiálu. K dispozici jsou tyto možnosti: 532 nm, 638 nm, 785 nm a 1064 nm.

3: Ramanova sonda

Speciální Ramanova sonda má dvojí úlohu, jednak přivádí na vzorek laserové záření sloužící k excitaci Ramanova rozptylu, jednak zajišťuje přenos vzorkem rozptýleného záření do spektrometru. Jednotlivé sondy jsou vždy konstruovány pro konkrétní vlnovou délku (532, 638, 785 nebo 1064 nm) a odlišují se typem použitých konektorů.

4: Držák vzorku

Ocean Optics nabízí několik držáků vzorku pro použití při Ramanově analýze kapalin a pevných látek. K dispozici jsou také víceúčelové držáky, které lze použít nejen u Ramanova rozptylu, ale také při měření fluorescence, absorbance a odrazivosti.

5: SERS substráty

Povrchem zesílená Ramanova spektroskopie (SERS) představuje velice slibnou a nesmírně citlivou analytickou metodu. Před samotnou analýzou je měřený vzorek absorbován substrátem z ušlechtilého kovu. Kombinací chemických a elektromagnetických efektů dojde pak k zesílení intenzity Ramanova signálu. Cenově dostupné zlaté a stříbrné SERS substráty od Ocean Optics poskytují výjimečnou stabilitu, vysokou citlivost a skvělou opakovatelnost.

 

Máte zájem o Raman-Bundle Ramanův spektrometr? Potřebujete radu?

Pomůže Vám specialista sekce Miroslav Kořínek, případně využijte naše další kontakty.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ