Icon Lasery

Designed by OptiXs

FODL-SA

Vláknová zpožďovací linka s rozsahem optického zpoždění až 660 ps a rozlišením < 0.33 fs. Kontroler s displejem a USB připojením ovládání na dálku. Ideální pro OCT, TDM, výzkumné a průmyslové aplikace.

Zaslat poptávku
Lasery

Klíčové vlastnosti

Key Feature

Špičkový optický výkon

Naše zpožďovací linka nabízí optické zpoždění v rozsahu 330 ps nebo 660 ps s bezprecedentním rozlišením < 0,33 fs v celém rozsahu. Nízký vložný útlum je zachován i při vlnové délce 2 um.

Key Feature

Kontroler s displejem a ovládacím tlačítkem + USB připojení

Kromě přímého ovládání (tlačítko + displej) lze linku ovládat i na dálku přes PC (USB připojení). Jedním kontrolerem lze ovládat až 2 zpožďovací linky současně.

Key Feature

Výběr vláken a konektorů

Pro připojení vláken se používá standard FC/APC a FC/PC. K dispozici jsou jak vlákna zachovávající polarizaci (PM), tak jednovidová vlákna (SM).

Key Feature

Kompatibilita se systémem FODL‑MDX

Konstrukce FODL-SA je kompatibilní s naším modulárním systémem pro zpožďovací linky FODL-MDX. S malými úpravami tak lze stand-alone verzi zcela předělat na zásuvku pro subrack o výšce 3U.

Key Feature

Podstavce pro montáž

Zpožďovací linka je dodávána s praktickými podstavci, které umožňují nedeformativní montáž linky na standardní optické stoly a breadboardy.

Vlastnosti FODL-SA

Ing. Ondřej Pavelka
Odborný poradce

Ing. Ondřej Pavelka

+420 732 282 621

pavelka@optixs.cz

Varianty

Lze zvolit libovolnou kombinaci parametrů.

Pracovní vlnová délka

  • 1550 nm
  • 2000 nm

Rozsah optického zpoždění

  • 330 ps
  • 660 ps

Typ vlákna

  • polarization maintaining (PM)
  • single mode (SM)

Konektory vláken

  • FC/APC
  • FC/PC

FODL může být k dispozici také jako MDX verze

FODL MDX je modulární rackový systém pro vláknové zpožďovací linky. Jde o plug-and-play řešení pro aplikace vyžadující použití více zpožďovacích linek v jednom setupu.

Přejít na verzi MDX

Specifikace

Specifikace Zpožďovací linky
Pracovní vlnová délka [nm] 1550 2000
Rozsah optického zpoždění [ps] 330 660 330 660
Typický vložný útlum [dB] 1.4 1.7 2.2 2.3
Uniformita vloženého útlumu [dB] 0.25 0.35 0.25 0.35
Rozlišení optického zpoždění [fs] < 0.33
Polarizační extinkční poměr [dB] > 20
Typ vlákna PM-1550 / SM-1550
SM-1550
PM-1950 / SM-1950
SM-1950
Vláknové konektory FC/APC, FC/PC
Rozměry (zpožďovací linka) [mm] 76.4 x 106 x 231.5 / 76.4 x 106 x 286.5
Rozměry (kontroler) [mm] 105.4 x 54 x 128
Pracovní teplota [°C] 10 - 40
Napájení 12/24V, 1.5 A
Ovládání tlačítko + displej, PC (USB)

Popis produktu

Představujeme nový produkt společnosti OptiXs – vláknovou zpožďovací linku. Toto zařízení umožňuje přesnou změnu délky optické dráhy, což je široce využíváno v mnoha aplikačních oblastech, jako je interferometrie, zpracování signálu, telekomunikace atd.

V závislosti na zvoleném typu nabízí naše zpožďovací linka rozsah optického zpoždění 330 ps nebo 660 ps s bezprecedentním rozlišením < 0.33 fs v celém rozsahu. Dosaženo je nízkého vložného útlumu (< 1.4 dB) a vysoké uniformity vložného útlumu (0.25 dB). Můžete si vybrat mezi pracovními vlnovými délkami 1550 nm a 2000 nm. V obou případech jsou standardně používána vlákna zachovávající polarizaci (PM) s konektory FC/APC umístěnými na přední straně pouzdra. K dispozici jsou také jednovidová (SM) vlákna a konektory FC/PC.

Zpožďovací linka se dodává s krokovým motorem s vysokým rozlišením a se samostatným kontrolerem, který umožňuje jak přímé ovládání (tlačítko + displej) tak ovládání na dálku přes PC (připojení přes USB). Jedním kontrolerem lze ovládat až 2 zpožďovací linky současně.

Stand-alone verze zpožďovací linky je dodávána s praktickými podstavci, které umožňují nedeformativní montáž linky na standardní optické stoly a breadboardy. Stand-alone verze linky je take kompatibilní s naším modulárním rackovým systémem pro zpožďovací linky (FODL-MDX) – pro vice informací nás kontaktujte. Tato všestrannost v kombinaci se špičkovými optickými parametry činí naši zpožďovací linku ideální pro pokročilé aplikace v oblasti koherentních kombinací laserových svazků (coherent beam combining, CBC), optické koherenční tomografie (optical coherence tomography, OCT), multiplexování s časovým dělením (time division multiplexing, TDM) a mnoho dalších

* Verze zpožďovací linky pracující na vlnové délce 1550 nm. Více detailů viz tabulka se specifikacemi.

Datasheet

FODL SA datasheet

Aplikace

SPIM – Mikroskop pro kutily

Optická koherentní tomografie (OCT)

Optická koherentní tomografie (optical coherence tomography) je výkonná zobrazovací technika, která umožňuje získat průřezové snímky biologických tkání a dalších rozptylujících médií s mikrometrovým rozlišením. Využitím světelných zdrojů s krátkou délkou koherence dokáže OCT rozlišit optické odrazy z různých hloubek vzorku. V medicíně, zejména v oftalmologii, kardiologii a dermatologii, OCT zásadně změnila diagnostické a terapeutické postupy díky svým vysoce přesným a neinvazivním zobrazovacím schopnostem.

Základem každého systému OCT je interferometrická sestava, typicky Michelsonův interferometr s referenčním ramenem a ramenem pro vzorek. K rekonstrukci hloubkových profilů (A-skenů) s mikrometrovým rozlišením je třeba jemně ladit optickou délku dráhy v referenčním rameni tak, aby odpovídala různým vrstvám uvnitř vzorku. Vláknové zpožďovací linky poskytují tuto přesnou kontrolu, čímž umožňují snímání různých hloubek tkáně a vytváření 2D nebo dokonce 3D snímků.

SPIM – Mikroskop pro kutily

Multiplexování s časovým dělením (TDM)

Multiplexování s časovým dělením (nebo přesněji optické multiplexování s časovým dělením = optical time division multiplexing; OTDM) umožňuje více datovým kanálům sdílet jednu komunikační cestu (v případě OTDM optické vlákno) střídavým prokládáním jejich pulzních signálů v čase. Tato technika se využívá ke zvýšení celkové kapacity přenosu dat. Po společném přenosu jsou signály na konci optické dráhy odděleny na základě různých časů příchodu.

Zde přicházejí na řadu vláknové zpožďovací linky. Tím, že umožňují přesné a stabilní časové zarovnání ultrakrátkých pulzů, jsou nezbytnou součástí moderních OTDM systémů. Pomáhají maximalizovat propustnost dat, udržovat kvalitu signálu a zajišťovat spolehlivou vysokorychlostní optickou komunikaci.

SPIM – Mikroskop pro kutily

Výzkumné aplikace

V nejmodernějších výzkumných laboratořích slouží optické zpožďovací linky jako cenný nástroj pro jemné dolaďování světelných signálů s extrémní přesností – často až na subfemtosekundové úrovni. Díky tomu, že umožňují přesné úpravy délky dráhy, pomáhají vědcům provádět velmi citlivá interferometrická měření, synchronizovat ultrarychlé laserové pulzy a zkoumat nové oblasti spektroskopie. Výsledkem je lepší kontrola experimentů, přesnější data a schopnost dosahovat průlomových objevů v oblastech od základní fyziky po vysokorychlostní komunikační technologie.

Konzultace

Zajímají vás možnosti konzultace?

Spojte se s námi, rádi s vámi vše probereme.

Konzultovat aplikaci
Logo hilase

Developed in collaboration with the HiLASE

Poptat produkt

Máte zájem o produkt? Zašlete nám své požadavky skrze poptávkový formulář nebo využijte přímý kontakt na odborného poradce. Rádi zodpovíme vaše dotazy a navrhneme řešení dle vašich potřeb.

Odborný poradce

Ondřej Pavelka

Ing. Ondřej Pavelka