K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Konfokální mikroskop pro snímání živých buněk a fotostimulaci

Klient: Ústav Molekulární Genetiky AV ČR v.v.i. Konfokální mikroskop pro snímání živých buněk a fotostimulaci

Přístrojové vybavení servisní laboratoře světelné mikroskopie na Ústavu Molekulární Genetiky AVČR, která je součástí výzkumné infrastruktury Czech-BioImaging, bylo nedávno rozšířeno o multi-modální konfokální mikroskop Dragonfly s modulem Mosaic3 pro foto-manipulace a optogenetiku. Mikroskop je vybaven sofistikovaným inkubačním systémem pro snímání objektů v kontrolovaných podmínkách. Zavedení technologie rychlého konfokálního snímání obrazu pomocí techniky rotujícího disku výrazně rozšířuje možnosti uživatelů servisní laboratoře, zejména pak v oblasti snímání živých buněk, či organismů v embryonálním stavu vývoje.

Popis nového zařízení:

Konfokální mikroskop sestává z modulu Dragonfly v konfiguraci se dvěma kamerami: Zyla 4.2 Plus a iXon Ultra 888, které umožňují i simultánní dvoukanálové snímání. Systém je vybaven dvěma laserovými moduly s šesti lasery zajišťujícími excitaci v oblasti spektra od 405nm až do 640nm. Plně motorizované tělo mikroskopu Leica DMI8 je vybaveno širokou škálou vysoce kvalitních objektivů a je doplněno o modul Mosaic3 pro FRAP, optogenetiku a další foto-stimulační aplikace. Mikroskop je opatřen komorovým inkubátorem pro kontrolu teploty a vlhkosti. Dále také inkubační komůrkou pro dokonalou kontrolu koncentrace plynů (CO2/O2). Celý systém je ovládán výkonnou pracovní stanicí vybavenou softwarem Fusion s možností dekonvoluce obrazu a softwarem Imaris pro bezprostřední 3D vizualizace.

Komponenty:

Konfokální mikroskop Dragonfly

Konfokální mikroskop Dragonfly

Konfokální mikroskop dosahující až 100 fps při plném rozlišení

Zyla

Zyla

Extrémně rychlá a citlivá kamera se senzorem sCMOS

iXon Ultra 888

iXon Ultra 888

Nejcitlivější EM CCD kamera na trhu s 1Mpx rozlišením

CleanBench

CleanBench

Optické stoly menších rozměrů vhodné pro mikroskopy a menší přístroje

Mosaic3

Mosaic3

Fotostimulace na bázi DMD (Digital Mirror Device)

Inkubátory

Inkubátory

Regulace teploty, vlhkosti a CO2–O2