K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

Laserové materiálové zpracování

Laserové materiálové zpracování

Řezání a vrtání laserem se oproti jiným metodám vyznačuje vysokou flexibilitou, bezkontaktností, rychlostí a velkou přesností. Laserem lze opracovávat nejen kovové, ale i nekovové předměty. Kvalitní, správně nastavený systém dokáže v závislosti na použitém druhu laseru překonat jiné konvenční metody ve všech směrech. Nejnovější laserové systémy na bázi pikosekundových a femtosekudnových laserů jsou pak využívány pro mikro obrábění kdy jsou materiály opracovávány na úrovni jednotek a desítek mikrometrů, protože se na materiálu nestíhá projevovat termální efekt, který by deformoval materiál okolo spotu.

Díky aplikační laboratoři výrobce jsme schopni navrhnout vhodné řešení pro Vaše potřeby a dodat buďto samotný laser a nebo kompletní systém včetně technologického návodu.

Materiály:

Kovy: železo, ocel, měď, hliník, bronz, mosaz, wolfram
Polymery: plast, guma (pryž), akrylát (plexisklo), kevlar
Ostatní: papír, dřevo, překližka, korek, textil, kůže, sklo, safír a další

Související produkty:

CO a CO2 lasery, pevnolátkové pikosekundové a femtosekundové lasery, vláknové lasery, laserové řezací systémy META

Výrobce:

Coherent

Laserové vrtání a řezání

Laserové vrtání a řezání

Vrtání, řezání a obecně dělení materiálu laserem je moderní a efektivní a do procesu přináší mnoho výhod, kterých s jinými technologiemi nelze dosáhnout.