Lasery a přístrojová technika

Procesní laserové hlavy Coherent

22. 05. 2023 Produktové novinky
Procesní laserové hlavy Coherent

Zlepšete a rozšiřte možnosti procesů laserového svařování, pájení a řezání při zpracování materiálů v průmyslové výrobě s laserovými hlavami Coherent a II-VI.

 

 

 

 

Vyšší přesnost

  • Dosáhněte vyšší kvality zpracování, větší přesnosti a lepší konzistence.

Optimalizujte proces

  • Dosahujte lepších výsledků s výrobky, které lze snadno konfigurovat nebo přizpůsobit tak, aby přesně splňovaly požadavky vaší konkrétní aplikace.

Nižší náklady

  • Zkraťte dobu pracovního cyklu, eliminujte přepracovávání a snižte počet nedodělků.

 

Laserové procesní hlavy pro vyšší produktivitu

Ať už se jedná o mikrosvařování součástek, baterií nebo řezání ocelových desek o tloušťce 50 mm, procesní laserové hlavy COHERENT a II-VI nabízejí kombinaci výkonu, spolehlivosti, flexibility a snadného použití, které optimalizují vaše procesy. Procesní laserové hlavy COHERENT úspěšně zvládají nejnáročnější úkoly svařování, pájení a řezání v aplikacích od elektromobility přes automobilovou výrobu až po stavbu lodí. Toho dosahují kombinací vysoce kvalitní optiky, robustní mechanické konstrukce, vestavěných senzorů a palubní inteligence s výkonným a snadno použitelným softwarem.

Chcete se sami přesvědčit o výsledcích? Spojíme vás s nejbližší aplikační laboratoří společnosti Coherent.

Laserové hlavy pro svařování a jejich příslušenství

SmartWeld+

Svařovací laserová hlava SmartWeld+ přesně řídí zářivost jednovidových vláknových laserů, aby bylo možné tvarovat svarové spoje podle šířky, hloubky a profilu průvaru. Umožňuje tak přesné svařování materiálů citlivých na teplo a kombinací různorodých materiálů, jako je měď s hliníkem nebo ocelí. To přináší úspornost, pohodlí a spolehlivost vláknových laserů do aplikací, které byly dříve pro tuto technologii náročné. 

SmartWeld+ obsahuje pokročilou formu tvarování paprsku včetně široké škály oscilačních vzorů a přesné kontroly dodávané laserové energie během procesu svařování. Výsledkem je podstatné zlepšení přesnosti a spolehlivosti svaru spolu s minimalizací tepelně ovlivněné zóny.


HighMotin 2D

HIGHmotion 2D je dálkově ovládaná laserová svařovací hlava optimalizovaná pro výrobu vysoce kvalitních a spolehlivých svarů na hliníkových a měděných spojích baterií používaných v elektrických vozidlech. Systém je dimenzován na průměrný výkon laseru 6 kW při kontinuálním provozu a je optimalizován tak, aby odolával zpětným odrazům, které jsou typické pro svařování vysoce reflexních materiálů.

Pokročilá optická konstrukce umožňuje vynikající kvalitu zobrazení díky minimalizaci tepelně indukovaného posunu ohniska. Díky vybavení čočkou II-VI F-theta lze dosáhnout téměř ortogonálních úhlů svařování na ploše zpracování 200x300 mm², což zajišťuje přístup paprsku k obrobkům kolem složitých a úzkých upínacích zařízení používaných při svařování baterií.


RLSK

Nová 3D dálkově ovládaná laserová svařovací hlava RLSK s všesměrovým sledováním švů.

Nová funkce sledování švů laserové hlavy RLSK zajišťuje svařování ve správné poloze, což je nezbytné pro pokročilé svařovací aplikace. Funkce je založena na rychlém, stabilním a na směru nezávislém rozpoznávání obrazu. Výhodou pro zákazníka je vynikající kvalita obrazu, vysoká přesnost a detekce i těch nejmenších odchylek od naprogramovaných švů včetně zakřivených švů. To umožňuje nové aplikace pro dálkové laserové svařování, jako je koutové svařování nebo svařování na tupo s definovanými hodnotami posunu.


HIGHvision

Pokročilý systém strojového vidění maximalizuje produktivitu kombinací dálkově ovládaných laserových hlav Coherent se systémem strojového vidění vyvinutým ve vlastní režii. Systém HIGHvision™ implementuje nejmodernější algoritmy v kombinaci s nejlépe vybaveným hardwarem, což umožňuje vysoce spolehlivé laserové svařování. Inteligentní funkce systému jsou intuitivně integrovány do grafického uživatelského rozhraní. Příkladem je uživatelem definovaná mezní odchylka pro kontrolu věrohodnosti, která zajišťuje nejvyšší jistotu každého svaru. Výsledkem je ideální soulad softwaru a hardwaru "vše v jednom", který nabízí nejrychlejší detekční časy při nejvyšší přesnosti. 

Systém lze navíc rozšířit o algoritmy s podporou umělé inteligence, aby zvládl i ty nejnáročnější aplikace.


Laserová procesní hlava BIMO

Robustní modulární konstrukce laserové hlavy BIMO zvládá optické požadavky pro všechny běžné laserové zdroje s vláknovou vazbou, od diodového laseru po diskový a vláknový laser. Umožňuje také bezpečný a jednoduchý provoz v nepřetržitém výrobním prostředí. 

Flexibilní modulární systém laserové hlavy BIMO tak tvoří základ pro většinu úloh v oblasti laserového zpracování materiálů. Procesní hlavu lze individuálně a modulárně konfigurovat. To zahrnuje jak jednoduché úlohy, jako je zaostření laserového paprsku na obrobek, tak konfiguraci celého subsystému laserové hlavy na klíč uvnitř laserové buňky. V nejpokročilejší fázi rozšíření poskytuje zpracovatelská hlava kromě procesně relevantních komponent také veškeré příslušenství nezbytné pro integraci do automatizovaného výrobního cyklu.


HIGHmodular

Procesní laserová hlava HIGHmodular spojuje vysoce spolehlivou, v praxi osvědčenou optomechaniku a četné možnosti, včetně 1D skeneru a našeho kolimátoru MZ-zoom, s programovatelnou řídicí jednotkou. Tím se softwarově řízené svařování dostává na novou úroveň flexibility a produktivity. Ideální procesní hlava při nejpokročilejších úlohách laserového svařování v oblasti e-mobility, výroby automobilů a dalších.


Procesní hlavy PDT

Procesní hlava pro laserové pájení a svařování v průmyslové výrobě pro montáž automobilů - včetně střech, vík zavazadlového prostoru, dešťových kanálků a dalších. Nabízejí programovatelné ovládání síly a možnosti automatického zaostřování, které trvale zajišťují vysokou kvalitu švů.

Pájejte a svařujte přesně a rychle pomocí této kontaktní procesní laserové hlavy pro sledování švů pro výkonné diodové a vláknové lasery.


2DWeld

2DWeld je modulární dálkově ovládaná laserová svařovací hlava, kterou lze nakonfigurovat pro širokou škálu aplikací, od těch nejzákladnějších a cenově nejnáročnějších až po náročné úlohy s malou tolerancí a "náročnými" materiály. 2DWeld spoléhá na průmyslově osvědčené komponenty, které zajišťují provozní spolehlivost, vynikající kvalitu paprsku a konzistentní, vysoce kvalitní výsledky svařování ve všech aplikacích.

2DWeld je založen na 2D skenovací hlavě intelliSCAN 30 III a obsahuje procesní optiku Coherent a řadu vysoce kvalitních F-Theta objektivů. Ovládání skeneru bylo vyvinuto na základě rozsáhlých aplikací a technologických zkušeností společnosti Coherent.


Laserové hlavy pro řezání a jejich příslušenství

BIMO-FSC3 řezací hlava

Produkty řady BIMO-FSC3 umožňují vysokorychlostní řezání plechů, jako je měkká ocel, nerezová ocel a hliník, vláknovým laserem o tloušťce až 50 mm a zároveň poskytují vysokou provozuschopnost a spolehlivost i v těch nejnáročnějších průmyslových podmínkách. Jejich optická konstrukce, která je u společnosti Coherent jedinečná, poskytuje velký rozsah zaostření a přiblížení pro maximální provozní flexibilitu a vynikající řezný výkon za jakýchkoli podmínek. K dispozici je celá řada modelů BIMO-FSC3, včetně modelů kompatibilních s lasery s velmi vysokým výkonem (až 30 kW CW) a lasery s kruhovým režimem.


SmartCut+

Řezná hlava pro lasery Coherent PowerLine FL, která vytváří složité mikrostruktury v kovu se sníženým kuželovým zúžením a vysokou rychlostí. Laserová řezací hlava SmartCut+ je vhodná pro Přesnou výrobu dílů ve spotřební elektronice, lékařských výrobcích a hodinářství.

 


LFS/QFS s FLBK SC

Tento laserový subsystém založený na vláknovém laseru třídy 4 je celosvětovým standardem pro rychlé a konzistentní rýhování kuželů motoru (pro následné hydraulické praskání). Zahrnuje také optiku pro zaostření paprsku, otočnou plynovou trysku a řídicí jednotku. Spojením s manipulací a pohybem dílů dodaných zákazníkem vzniká kompletní automatizované řešení. K dispozici jsou dvě možnosti laseru pro inicializaci trhlin. LFS s FLBK SC používá zdroj o výkonu 150 W a šířce impulzu μs, který zpracovává nákladních automobilů nebo jiných velkých motorových konusů. Systém QFS s FLBK SC má laser o výkonu 50 W a ns šířce pulzu je určen pro většinu automobilových a jiných ojnic motorů.


FLBK60

FLBK60 je flexibilní modulární hlava pro zpracování vláknovým laserem, která je optimalizována pro aplikace poskytující vynikající výsledky při vysoce přesném mikro svařování a řezání pro výrobu lékařských přístrojů, elektronických součástek a nástrojů. Je k dispozici s širokou škálou kolimačních a zaostřovacích optických prvků, které umožňují přesně přizpůsobit velikost bodu požadavkům aplikace. 

K dispozici je řada dalšího příslušenství, včetně modulů vidění, rozhraní pro monitorování procesu, rychlospojky a dalšího. Vysoký optický výkon modelu FLBK60 umožňuje použití s vláknovými lasery o výkonu až 2 kW bez vodního chlazení.


Další laserové procesní hlavy

PH50DL Zoom Optic

Procesní hlava PH50DL Zoom Optic transformuje vysoce výkonný výstup diodového laseru na 2D homogenizovaný obdélníkový zaostřený bod s profilem top-hat, jehož délka a šířka jsou nezávisle softwarově nastavitelné.

Laserová hlava je určena pro aplikace zahrnují tepelné zpracování, kalení, plátování, laserem asistované lepení, lepení μLED a pokládání pásky. Hlava umožňuje snadnou integraci monitorování procesu, včetně řízení pyrometrem.

Coherent HIGHvision

Coherent HIGHvision

Pokročilý systém strojového vidění maximalizuje produktivitu laserového svařování kombinací dálkově ovládaných laserových hlav Coherent se systémem strojového vidění.

HIGHmotion 2D Coherent

HIGHmotion 2D Coherent

Dálkově ovládaná laserová svařovací hlava pro výrobu vysoce kvalitních a spolehlivých svarů na hliníkových a měděných spojích baterií používaných v e-mobilitě.

Coherent SmartCut+

Coherent SmartCut+

Řezná hlava pro lasery Coherent PowerLine FL, která vytváří složité mikrostruktury v kovu se sníženým kuželovým zúžením a vysokou rychlostí. Vhodná pro přesnou výrobu dílů ve spotřební elektronice, lékařských výrobcích a hodinářství.

Coherent SmartWeld+

Coherent SmartWeld+

Přesná dálkově ovládaná svařovací hlava, která obsahuje rozsáhlé a pokročilé možnosti kmitání paprsku. Umožňuje svařování různorodých materiálů, jako je hliník, nerezová ocel a měď, pro e-mobilitu a spotřební elektroniku.

Coherent RLSK

Coherent RLSK

3D dálkově ovládaná laserová svařovací hlava s všesměrovým sledováním švů, vynikající přesností a kvalitou obrazu pro pokročilé svařovací aplikace, jako je koutové svařování.

Coherent BIMO

Coherent BIMO

Flexibilní a robustní modulární laserová hlava pro všechny běžné laserové zdroje s vláknovou vazbou, od diodového laseru po diskový a vláknový.

Coherent BIMO FSC3

Coherent BIMO FSC3

Řada laserových řezacích hlav pro vysokorychlostní řezání plechů vláknovým laserem o tloušťce až 50 mm.

Coherent HIGHMODULAR

Coherent HIGHMODULAR

Vysoce flexibilní a spolehlivá procesní laserová hlava pro nejpokročilejší úlohy laserového svařování v oblasti e-mobility, výroby automobilů a dalších..

Pájecí hlavy řady PDT

Pájecí hlavy řady PDT

Procesní hlava pro laserové pájení a svařování v průmyslové výrobě pro montáž automobilů - včetně střech, vík zavazadlového prostoru, dešťových kanálků a dalších.

Coherent 2DWeld

Coherent 2DWeld

Modulární dálkově ovládaná laserová svařovací hlava vhodná pro širokou škálu aplikací a obtížností. Vysoká spolehlivost, kvalita paprsku a konzistentní výsledky.

Coherent LFS/QFS s FLBK SC

Coherent LFS/QFS s FLBK SC

Celovětový standard pro rychlé a konzistentní rýhování kuželů motoru (pro následné hydraulické praskání).

Coherent PH50DL Zoom Optic

Coherent PH50DL Zoom Optic

Procesní hlava pro aplikace zahrnující tepelné zpracování, kalení, plátování, laserem asistované lepení, lepení μLED a pokládání pásky..

Coherent FLBK60

Coherent FLBK60

Flexibilní, modulární, vysoce přesná laserová hlava pro svařování, řezání, vrtání a rýhování vláknovým laserem.

Informace o cookies na této stránce

Rádi bychom používali cookies. Umožní nám získat přehled o návštěvnosti webu, lépe cílit reklamu a vylepšovat naše služby.

Více informací

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Používání souborů cookie si můžete vybrat, jak je popsáno níže. Vaše preference mohou být kdykoli změněny.